Virtual Visible Music Week - camp ONLINE

VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE PŘEHLEDNĚ

Milí přátelé,

tým Visible music college (VMC) kvůli krizi s Covid 19 definitivně zrušil nejen cesty do Evropy (původně mělo proběhnout šest campů), ale i všechny plánované campy v USA. Proběhne jediný, v Memphisu. Zájemci z celého světa mají možnost připojit se k campu online. Camp bude uzpůsoben potřebám mezinárodních on-line účastníků.

Evangelikální teologický seminář, z důvodu nedostupnosti týmu z USA, letos camp organizovat nebude. Rádi zprostředkujeme nabídku online verze campu, která může zejména pracujícím, s ohledem na čas campu, vyhovovat lépe.

V případě dostatečného zájmu počítáme s tím, že bychom jej v létě 2021 znovu pořádali na ETS. Dejte nám o sobě nezávazně vědět přes formulář.

KDY A KDE:

  • z pohodlí domova, on-line (přes širokopásmové internetové připojení)

  • 13.-17. července 2020, 17:30 - 22:30

  • vše v angličtině bez překladu, s ohledem na mezinárodní publikum. Dostatečná znalost anličtiny je podmínkou

DENNÍ PROGRAM:

Program probíhá online v Memphisu, USA. Sedmihodinový časový posun nabízí unikátní příležitost zúčastnit se campu po pracovní době. Účastníci si nemusí brát dovolenou.

17:30 Zahájení, úvod
18:00 Hudební teorie
18:45 Ableton - seminář
20:00 Večeře přes zoom (30 min)
20:30 Seminář (Út: Zvuk a studio; St: psaní písní, Čt: Nashvilské akordy)
21:10 Práce ve skupině
22:30 Zakončení

V Po a Pá se program bude mítrně lišit.

ZÁMĚR CAMPU, POTŘEBNÉ VYBAVENÍ

Během campu se účastníci seznámí se základními principy hudební teorie, nahlédnou do Nashvillského číselného systému (Nashvilské akordy), seznámí se se základy psaní písní, naučí se základům akustiky místnosti a jak nejlépe zaznanenat zvuk, a projdou všemi kroky, vedoucími ke zveřejnění jejich hudby. Cílová věková skupina je 13+ let.

Součástí ceny (v USA 595 USD) je základní technické vybavení pro camp, které budou účastníci během campu používat: Focusrite Scarlett 2i2 Studio 3rd Gen Recording Bundle (včetně mikrofonu, audio interface, a sluchátek), midi keyboard controller, a mikrofonní stojan. Součástí balíčku je SW Abelton Live Lite, ve kterém budou účastníci mixovat zaznamenanou hudbu a zpěv.

Čeští účastníci: (cena je snížena na 3.000,- Kč, a neobsahuje potřebné vybavení) mají následující možnosti:

  • pokud zatím vybavení nemáte, je třeba si koupit identickou výbavu, která bude během výuky použita. Doporučujeme tento balíček pro nahrávání: obsahuje mikrofon, zvuková kartu, sluchátka, kabel. A k tomu ještě dokoupit tyto klávesy. (Je to jedna z mnoha variant v této cenové relaci.)

  • pokud jste částečně vybaveni vlastní technikou, ale nemáte klávesy a SW Ableton Live Lite, doporučujeme dokoupení těchto kláves: var. 1, var. 2, nebo var. 3, ke kterým se SW Ableton Live lite standardně dodává.

  • pokud jste kompletně vybaveni, ale nemáte SW Ableton Live Lite, je třeba, abyste si jeho nejnižší volně prodejnou verzi Ableton Live za 79 Euro pořídili. Použití jiného mixážního SW, než Ableton Live, ideálně ve verzi Lite, je problematické, protože výklad pravidel mixáže zvuku proběhne v tomto SW. Obecně sice platí, že principy práce se SW jsou identické, nicméně jiné SW vybavení neumožní přímo sledovat výklad, ani vzájemné předávání vytvořených projektů. Proto i v případě vlastního vybavení je pro účast na campu potřebné mít SW Ableton Live.

  • v případě potřeby doporučujeme využít možnosti konzultace. Vhodnost vašeho vybavení rád posoudí člen týmu výuky hudby na ETS, Jan Krištof, tel: 774 023 909, mail: jankristof81@gmail.com. Účastníkům kurzu je Jan v případě potřeby připraven být k dispozici radou i během kurzu.

POŘADATEL

Tým Visible Music College - letní hudební camp povede zkušený tým hudebníků a vedoucích z Visible Music College (USA, Memphis). Je to jedinečná příležitost setkat se a spolupracovat se zkušenými vedoucími chval a naučit se něco nového.

PŘIHLÁŠKY

Čeští účastníci se přihlašují přes formulář ETS, kontakty s pořadateli zprostředkujeme. Přihláška je závazná uhrazením kurzovného ve výši 3.000,- na účet ETS, číslo účtu: 2001685098 / 2010, Var. Symbol 202003, do poznámky prosím uveďte pro snazší identifikaci své jméno a příjmení.

PŘIHLAŠOVÁNÍ PROSÍM NEODKLÁDEJTE, ABYCHOM SE NEDOSTALI DO KOMPLIKACÍ V KOMUNIKACI S USA. VAŠE PLATBA MUSÍ BÝT PŘIPSÁNA NA ÚČET ETS NEJPOZDĚJI V PÁTEK 10. ČERVENCE.

PO PŘIHLÁŠENÍ A UHRAZENÍ KURZOVNÉHO SE ETS SPOJÍ S POŘADATELEM CAMPU. TEN ÚČASTNÍKOVI ZAŠLE EMAIL S PODROBNÝMI INSTRUKCEMI KE KURZU A LINKY S PŘÍSTUPEM DO JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ KURZU.

Pro zájemce uvádíme i link s informacemi o campu v anličtině (jen pro účastníky z USA, včetně přihlášky) Virtual camp.

Pro praktické ověření Vaší znalosti angličtiny a pro představu, jak bude výuka vypadat, zpřístupňujeme dvě videa vyučujících, na kterých si můžete ověřit své znalosti angličtiny.

Najdete-li alespoň jeden přehmat překladatele, vaše angličtina by pro účast na online Virtual visible music weeku měla být více než dostatečná! :-)

Matt Coss: jak připravit online přenos

Ken Steorts: online přenosy koncertů

KONTAKT NA ETS, DOTAZY, PODNĚTY

Miloš Poborský: tel: 724 435 303, milos.poborsky@etspraha.cz

Stoliňská 2417/41a, 193 00 Praha 9  •  Zobrazit na mapě  •  Bankovní účet: 2800129338/2010  •  IČ: 41690184