Evangelikální fórum2019

rádi bychom Vás pozvali na další ročník Evangelikálního fóra, které se tentokrát bude konat v termínu 28. 2. - 2. 3. 2019 v Praze. Vedle termínu (Čt - So) nastala změna i v místě konání akce. Evangelikální fórum proběhne v prostorách sboru BJB Vinohrady.

Tématem tohoto ročníku bude REVITALIZACE CÍRKVE. V Evropě, Českou republiku nevyjímaje, stále větší počet církvi a sborů umírá nebo se zmenšuje, než kolik jich vzniká a roste. Mnoho církví a vedoucích si uvědomuje, že bez obnovy a změn bude velmi obtížné tuto situaci změnit. Církev v Evropě prošla již mnoha fázemi a krizemi, kde musela hledat nové cesty a vždy je našla. Jde samozřejmě o výzvu misijní, ale také výzvu pro způsob vedení sborů a podobu církve. Evangelikální fórum bude reflektovat jak české tak zahraniční zkušenosti. Buďte součástí rozhovorů, které mohou pomoci najít cesty i pro českou církev. Naší touhou je, aby Evangelikální fórum bylo i letos jedinečným prostorem pro otevírání a reflexi důležitých témat v kontextu české církve a společnosti, inspiraci, podporu a propojování vedoucích a sdílení podnětných myšlenek a zdrojů.

Rev. Dr. Martin Robinson - hlavní řečník Evangelikálního fóra 2019

  Je jedním z nejvýraznějších autorů, kteří reflektují situaci současné církve na Západě, změny a inovace, kterými prochází.  Od roku 2012 vede ForMission College, jeden z nejrychleji rostoucích teologických seminářů ve Velké Británii, kterému se úspěšně podařilo adaptovat teologické vzdělávání pro potřeby misijního vedení sborů. Je jedním z vedoucích Forge Intenational (networku založeného Alanem Hirschem) ve Velké Británii. Martin Robinson napsal celou řadu knih:

  • Faith of the Unbeliever (Víra nevěřícího),
  • Invading Secular Space (Vpadnout do sekulárního prostoru),
  • Practices for the Refounding of God's People – The Missional Challenge of the West,
  • Planting Mission-Shaped Churches Today,
  • Rediscovering the Celts,
  • Winning Hearts, Changing Minds: When the Western World Ignores the Gospel, What Should Christians Do?,
  • Celebrating the Small Church,
  • To Win the West

Dalšími plenárními řečníky budou David NovákJason MorrisonPavel PlchotMartin Penc a Jiří Unger. Na Evangelikálním fóru také v rámci seminářů či networků vystoupí: D. Patty, J. Valeš, A. Jarošová, J. Klusáček, M. Moldan, T. Dittrich, M. Franc, P. Černý, S. Piętak, Jan Hábl, P. Hošek, M. Sedláková, M. Macák, D. Staněk, D. Staňková a další. 

Dále se můžete těšit na následující networky:

Evangelikální fórum bude opět probíhat formou specializovaných networkůpřednášekkulatých stolůpanelových diskusí a seminářů a nabízí jedinečné prostředí pro setkání s vedoucími z různých církví a oblastí služby. 

Zde si můžete stáhnout a vytisknout leták Fóra a budeme rádi, pokud o něm dáte vědět ve svých sborech.
 
Zde se můžete registrovatDo 15. 12. 2018 je možné se přihlásit za sníženou cenu. Studenti a členové ČEA mají možnost se Fóra účastnit také za sníženou cenu 500 Kč.

Evangelikální fórum pořádá Česká evangelikální aliance s Evangelikálním teologickým seminářem a dalšími partnery.


Za organizační tým Vám přeje pokojný advent,
 

Jiří Unger - tajemník ČEA a  Miloš Poborský - ředitel ETS

Stoliňská 2417/41a, 193 00 Praha 9  •  Zobrazit na mapě  •  Bankovní účet: 2800129338/2010  •  IČ: 41690184