Teologické vzdělávání

AfeT - Arbeitskreis für evangelikale Theologie

Afet

AfeT sdružuje evangelikální teology v Německu. Kontakt s AfeT zajišťuje Mgr. Peter Cimala, Ph.D.,DiS..

Entrust

Entrust

Misijní organizace působící prostřednictvím vzdělávání na území České republiky již za dob totality, dříve pod názvem Bible Education by Extension (BEE). Kurzy BEE byly v první polovině 90. let základem dálkařského programu ETS. Hlavním spolupracovníkem je Marshall Brown, PhD. Dnes spolupráce zahrnuje kurzy, které pořádají Marilyn Farníková, Mgr.Th. a Jerome Farník, Mgr.Th..

FEET - Fellowship of European Evangelical Theologians

Feet

Jde o obdobu Sdružení evangelikálních teologů v ČR. Evropská organizace pořádá každým druhým rokem teologickou konferenci a vydává odborný časopis The European Journal of Theology (EJT).

KAM - Křesťanská akademie mladých

Logo__kam

 

Partnerství spočívá v koordinaci některých aktivit. Řada stážistů KAM pokračovala dalším studiem na ETS.

Komenského institut

Komenskehoinstitut-logo

Křesťanská knihovna

http://www.christianlibrary.cz/cz-index.php

Partnerství spočívá v koordinaci některých aktivit.

Langham Partnership

http://www.langhampartnership.org/

ETS je partnerskou školou, získává pro své učitele a absolventy v duchovní službě publikace. LP má šest národních poboček, centrální kancelář je ve Velké Británii. Christopher Wright byl hostem konference v roce 2005.

Overseas Council International

http://www.overseas.org/

ETS je jednou z cca 100 partnerských škol, které po celém světě nabízí teologické vzdělání. Součástí spolupráce jsou každoroční týdenní semináře The Institute of Excellence in Theological Education a finanční podpora. Kancelář OCI leží v Indianapolis, USA.

SCMS - Středoevropské centrum misijních studií

Scms

Partnerství spočívá v koordinaci některých aktivit. Spojující osobou je průkopník misiologie na českých teologických školách, ThDr. Pavel Černý, Th.D..

SET - Sdružení evangelikálních teologů

Set

Sdružení vzniklo v roce 1998 z iniciativy pedagogů ETS a dodnes je se školou v těsném kontaktu. Vydává časopis Theologia vitae (ThV), pořádá jednodenní pracovní setkání - teologická fóra.

Theologia vitae

http://www.thv.cz

Odborný recenzovaný časopis vydává Sdružení evangelikálních teologů. Lze si jej objednat na stránkách ETS v sekci Objednávka. Někteří pedagogové ETS jsou členy redakční rady.

Stoliňská 2417/41a, 193 00 Praha 9  •  Zobrazit na mapě  •  Bankovní účet: 2800129338/2010  •  IČ: 41690184