První Visible Music Weekend - hodnocení účastníků

Petr Šedivý

Petr Šedivý

Na víkend mě přivedla touha vykročit z našeho církevního rybníčku a potkat lidi, kteří dělají chvály jinak, a možná i líp než já, a něco nového se naučit. Někdy si nevím rady, jak vést hudební skupinu a co vlastně máme dělat. Mohl jsem se zeptat někoho, kdo to dělá. Překvapilo mě, že se to dokonce učí. Bylo to super, ti lidé rozhodně vědí, co dělají.

Překvapil mě seminář o psaní písniček. Měl jsem z toho strach, ale zkusil jsem to a byla to inspirativní zkušenost. Rozhodl jsem se, že chci začít vytvářet prostor k tomu, aby lidé ve chvále mohli uplatnit svou kreativitu. Přistupovat ke chvále svobodněji. Jsem moc rád, že jsem tu byl, a těším se na další víkendy.

Michal Petras

Michal Petras

Chtěl jsem se potkat se zkušenějšími učiteli křesťany v bezpečném prostředí, kde bychom měli společenství, mluvili o hudbě, chvalách, o tom, jak hrát spolu. Vždy záleží na tom, jací lidé se sejdou, a tady se to povedlo. Člověk tak nějak ví, co mu jde a co nejde. Víkend mě povzbudil k učení. Chci se zlepšit ve hře na nástroj i ve zpěvu. Vidím, že potřebujeme zlepšit komunikaci mezi sebou v kapele. Mattovo vyučování o uvádění do vztahu – o vztahu s Bohem a vyjadřování lásky bylo inspirativní. Nově a víc rozumím tomu, jaký s námi má Bůh záměr.

Víkendy budu doporučovat, protože spojení českého a amerického týmu vytvořilo bezpečné prostředí, vedoucí citlivě reagovali na naši úroveň a potřeby. Někteří se z dřívějška už znali, jiní ne, ale vytvořila se dobrá parta, přestože úroveň znalostí, přístupů ke chvále i hráčských dovedností byla hodně rozdílná. Získali jsme chuť dělat další kroky. Byl to první víkend, další jsou před námi a já věřím, že na to dobře navážeme.

Vážím si i toho, že je to zaštítěno právě ETS. Vidím tu jasný, snad až prorocký směr do budoucna. Česká církev chce mít dobré chvály a učit se společně přicházet k Bohu.

Marta Hrabcová

Marta Hrabcová

Chvály jsou důležitá součást mého života a služby. Ráda využívám různé příležitosti, v minulosti jsem už podobné akce navštívila. Tady jsem viděla, že se půjde víc do hloubky než na jiných akcích, kde jsem byla, takže jsem se přihlásila.

Bylo skvělé být s lidmi, kteří mají s chválou mnohem větší zkušenosti, ale i hodně životní moudrosti. Na víkendu bylo dost prostoru zkusit si něco nového a získat k tomu zpětnou vazbu od lektorů. Došlo mi tady, jak důležité je mít dobré vztahy s ostatními hudebníky v kapele. Není to jen o té hudbě, ale i o tom, jaké máme vztahy mezi sebou. Když se známe a máme se rádi, pomůže to i hudební stránce naší služby. Snáze si pak řekneme, co se od koho očekává, snáze se dohodneme.

Získala jsem tu chuť zkoušet nové věci, nebát se toho a být otevřená i něčemu, na co třeba zrovna nejsem zvyklá. Byl to příjemně strávený čas spolu. Kdokoliv na jakékoliv úrovni se tu naučí něco nového a získá nové podněty pro službu.

Tomáš Morávka

Tomáš Morávka

Přišel jsem, protože sloužím hudbou ve sboru a cítím potřebu se zlepšit ve hře na nástroj. Oceňuji, že jsem si zkusil složit svoji vlastní melodii, svoji vlastní písničku. To pro mě bylo úplně nové. Něco z hudební teorie jsem si oprášil, něco ani nevěděl. Díky tomu budu moct např. lépe transponovat písničky do jiných tónin.

To, co jsem se naučil, určitě ve službě využiji. Víkendy doporučuji, Každý se tu určitě posune dál, ať už v teoretických, nebo praktických dovednostech a znalostech.

Nacvičování nově napsané písně

Při nacvičování nově napsané písně

Stoliňská 2417/41a, 193 00 Praha 9  •  Zobrazit na mapě  •  Bankovní účet: 2800129338/2010  •  IČ: 41690184