Rozhovor s Janem Adamcem

Po gymnáziu tě přijali na tři vysoké školy. Vybral sis ETS, proč?

Nebylo to úplně jednoduché rozhodování. Dostal jsem se prakticky kam jsem chtěl, včetně Evangelický fakulty. A každá z těch škol by mě zavedla v životě asi úplně jinam. Nakonec jsme se rozhodl podle mnoha kriterií. Ve svém životě jsem prožil povolání a věděl jsem, že se chci zaměřit na službu. Chtěl jsme se zaměřit na věci co mě baví a to teologie byla už od střední školy. Na ETS jsem šel také abych se setkal s vedoucími z evangelikálního prostředí. Znal jsme také některé učitele a věděl jsme, že je mnoho co od nich mohu načerpat. A rozhodl jsem se Bohu uvěřit, že se postará. Svého rozhodnutí nelituji.

Posláním ETS je připravovat na službu v církvi. Jsi už nějak zapojen?

Sloužím u nás v církvi v prostředním oddělení mládeže (15-18). Dále se podílím na jednoměsíčních mládežnických bohoslužbách Šestá. Jsem také jeden z pořadatelů Pražského evangelizačního festivalu Na Výšinách pořádaného pod Mládeží pro Krista ČR už 4. rokem.

Jak se díváš na svou budoucnost? Víš už, kde bys chtěl být za 5-10 let?

Chci se dál rozvíjet ve věcech, co již dělám a rozvíjet talenty, co mi Bůh svěřil. Budoucnost v životě křesťana není vždy průzračná, což bych často chtěl, aby tomu bylo jinak. Po dvou letech na ETS možná víc než předtím vidím kolik práce je ještě před českou církví. Takže se nebojím, že bych jí někdy měl málo. Rád bych si také dodělal bakaláře a později i magistra.

Na ETS jsi ve druháku, školu už dobře znáš. Čeho si na ní ceníš nejvíc?

Asi bych vyzdvihl dvě věci. Moc si vážím mnohých učitelů, kteří nám předávají úžasná moudra. Nejsou to jen akademické věci, ale i to co se sami naučili za roky své služby. Žádná otázka není mimo. Učitelský sbor nám chce v prvé řadě pomoci v porozumět Bohu a Bibli. Zároveň studium na ETS je náročné tím, jak se přímo proměňuje lidský charakter. Pastorační i teologické předměty nejenom ukazují na Boha, ale odrážejí jací jsme. A tento pohled není vždy úplně příjemný.

Vidíš někde prostor k dalšímu zlepšování?

Myslím, že kdybych se zamyslel, mohl bych jmenovat několik míst, kde co by se dalo zlepšit. Ale to asi na každé škole. Je škoda, že ETS není víc vidět.

Doporučil bys studium na ETS? Komu, a proč?

Ano. Každému, kdo chce sloužit. Doporučil bych studovat i třeba jen na rokm a nebo jen jeden předmět. I to je obohacující. Často vidím kolik věcí jsem dělal blbě, jen protože jsem jim nerozuměl, neuměl je, nebo nevěděl, že už to někdo řešil přede mnou a vyřešil to. Je škoda se nechtít neučit od lidí, co nesli štafetu před námi.

Stoliňská 2417/41a, 193 00 Praha 9  •  Zobrazit na mapě  •  Bankovní účet: 2800129338/2010  •  IČ: 41690184