Projekt :: Blackbridge

Co je to Blackbridge?

Blackbridge je unikátní studijní nabídka, která vám umožní jeden rok studovat na ETS některý z našich studijních oborů. Jedná se o 1. ročník denního studia na ETS, který v rámci tohoto projektu tvoří samostatný a smysluplný celek. Chceme jím oslovit a povzbudit ke studiu na naší škole, která jedinečným způsobem připravuje na práci s lidmi. Po úspěšném dokončení Blackbridge můžete pokračovat vyššími ročníky na ETS, odejít studovat na jiné školy nebo u nás přejít do jiné formy studia. Blackbridge má několik zajímavých výhod:

 • investujte jeden školní rok do přípravy na službu (získáváte zákonný statut studenta)
 • následujte Ježíše Krista, s novými poznatky, zkušenostmi a kontakty
 • budujte vztahy v obohacující partě studentů z různých církví
 • studium můžete po roce ukončit nebo v něm pokračovat - první rok se vám pak započítá
 • v neposlední řadě se tím připravíte na další (třeba i jiné) studium.

        Kdepak Cambridge - radši Blackbridge!
  

Blackbridge můžete zažít! Zveme vás abyste si ho vyzkoušeli alespoň na 1 den, máte možnost nezávazně se zúčastnit nejbližšího studijního soustředění denního studia. Termíny soustředění v daném školním roce najdete v aktuálním Průvodci studiem ETS - Vademecu na stránce soubory ke stažení.

Program bude podobný těm, které proběhly v minulých letech, např: Soustředění denních studentů a zájemců o studium Blackbridge.

Jak se na Blackbridge prohloubí můj duchovní život?

Jak jsme otestovali na předchozích ročnících, studium u nás přispívá k osobnímu rozvoji. Dostanete se do inspirujících konfrontací se zkušenostmi a názory vrstevníků z několika evangelikálních církví. Učitelé přináší podněty, s kterými je třeba se vyrovnat. Duchovní cvičení a zkušenosti pokrývá samostatný předmět Praxis pietatis 1. Získáte možnost osobních konzultací s ročníkovým učitelem.

Jak mi Blackbridge pomůže v přípravě na další studium?

Předmět Úvod do studia 1-2 a také vyučující v jiných předmětech rozvíjí důležité dovednosti práce s odbornou literaturou a psaní odborných textů, což vás většina středních škol nenaučí. Rodilý mluvčí Jarrod Oliver Harmaning, M. A. T. v předmětu Angličtina 1 vám rozšíří komunikační schopnosti formou intenzívního úvodního soustředění a další výuky v rozsahu 4 h týdně.

Jaké předměty si můžu vyzkoušet?

V nabídce studijních oborů najdete jejich učební plány, charakteristiky oboru, uplatnění absolventů, podmínky přijímacího řízení, přihlášky ke stažení, možnost ubytování v budově školy a další informace o podmínkách studia. Blackbridge = 1. ročník studia na ETS. Je třeba si vybrat jeden z oborů:

 • Teologická a pastorační činnost - pastorační zaměření
 • Teologická a pastorační činnost - teologické zaměření
 • Pastorační a sociální práce

Na jaký typ navazujícího studia mě Blackbridge dobře připraví?

ETS vás dobře připraví na studium humanitních oborů. Některé dovednosti lze uplatnit i v dalších oborech, např. důraz na průběžné studium, samostatnost nebo náročnost. Jazyková vybavenost se také hodí na kterékoliv škole.

Kdy a kde se můžu přihlásit?
Přijímací řízení programu Blackbridge probíhá ve stejných termínech jako standardní přijímací řízení. Zašlete nám prosím přihlášku ke studiu. Více informací o přijímacím řízení i přihlášky ke stažení najdete ZDE. Přihlásit se je možné ještě i v PRŮBĚHU ZÁŘÍ.
Podívejte se, jaký program měl loňský Blackbridge v květnu 2019 ve východních Čechách - Soustředění denních studentů a zájemců o studium Blackbridge

Potřeboval bych ubytovat. Je to možné?

Ano - máme možnost ubytování pro omezený počet studentů přímo v budově školy. Pokud o ně máte zájem, napište to do přihlášky.

Co stravování?

Naše učebny jsou vybaveny kuchyňským koutem, který umožňuje jídlo uvařit nebo ohřát jídlo již připravené. Studenti se také mohou stravovat v jídelně LRS, o.p.s., které je také součástí komunitního centra Chvaly.

Pokud potřebujete vědět víc, neváhejte a kontaktujte vedoucí kanceláře: Ing. Eva Jaklová, buď e-mailem na nebo zavolejte na 281 921 734.


Stoliňská 2417/41a, 193 00 Praha 9  •  Zobrazit na mapě  •  Bankovní účet: 2800129338/2010  •  IČ: 41690184